Wolontariat Terenowy

Kobiety w ciąży często mierzą się z trudną sytuacją finansową, zdrowotną, brakiem wsparcia ze strony rodziny czy partnera. Może w Twoich okolicach także jest taka przyszła Podopieczna Dwóch Kresek? Czasem wystarczy niewiele, aby pomóc jej w tym trudnym czasie!

Czym zajmuje się wolontariusz terenowy?

Wolontariusze z danego obszaru Polski zrzeszeni są w 9 Zespołach Terenowych. Zostając naszym wolontariuszem, możesz oczekiwać na Podopieczną, bądź angażować się w działania Twojego Zespołu.

Wolontariusze Terenowi zwykle wspierają kobietę w codziennych obowiązkach, które sprawiają jej trudność. Może to być pomoc ze zrobieniem zakupów, skompletowaniem wyprawki, opieka nad starszym dzieckiem w czasie jej nieobecności, czy towarzyszenie w wizycie u lekarza. Często nasze Podopieczne potrzebują jednak tego, co doda im sił – rozmowy, zrozumienia, obecności…

Kto może zostać wolontariuszem?

Odpowiedź jest prosta – każdy, kto dysponuje wolnym czasem i chce go przeznaczyć na pomoc kobietom w ciąży. Szukamy wolontariuszy pełnych empatii i zrozumienia, dobrze zorganizowanych oraz aktywnych – potrzeby naszych Podopiecznych bywają różne.

Korzyści z bycia w Zespole

Pomagając dajesz swój czas oraz energię, ale i zyskujesz – radość z poznawania wyjątkowych kobiet oraz innych niezwykłych wolontariuszy. W naszym zespole z wyzwaniami radzimy sobie wspólnie, dlatego możesz liczyć na wsparcie i zaangażowanie. Uczestnicząc w spotkaniach wiesz, co aktualnie dzieje się w Stowarzyszeniu, lepiej je poznajesz i nawiązujesz relacje. Dla naszych wolontariuszy organizujemy także bezpłatne warsztaty i szkolenia.

Dołącz do Dwóch Kresek, aby wspólnie pomagać!